• $page['title']
  • $page['title']

VINAŘSTVÍ

TYP VÍNA

ODRŮDA

CENA

Colmant

Šumivé víno z malého rodinného vinařství

Malé rodinné vinařství Colmant se nachází v oblasti Franschhoek. Colmant se specializuje na výrobu šumivých vín tradiční metodou – „Methode Traditionnelle“. Tato vína nesou  v  Jižní Africe název „CAP CLASSIQUE“.  Kapacita výroby je omezená a uzpůsobená tak, aby kvalita byla vždy na prvním místě a celý proces výroby mohl být pod neustálou kontrolou.

Rodina s 5 dětmi žijící ve frankofonní části Belgie se rozhodla v roce 2002 udělat zásadní rozhodnutí a přestěhovala se do oblasti Franschhoek v Jižni Africe, která je okouzlila při jejich cestě po Jižní Africe. Důvodem tohoto rozhodnutí byla touha začít něco nového, co by je nejenom bavilo, ale bylo i přínosem do budoucna pro následující generace. V oblasti koupili usedlost o velikosti 5 hektarů, jenž byla součástí původního statku La Motte poskytnutého v roce 1694 francouzskému šlechtici z rodu Hugenotů. Nebylo tedy snad lepšího místa, kde by se historie dokonale snoubila se záměrem  vyrábět šumivé víno. Rodina následně osadila vinice a postavila výrobní prostory včetně vinného sklepa tak, aby bylo možné vyrábět víno tradiční francouzskou metodou, jak je tomu v oblasti Champagne.

Vinařství Colmant se výhradně specializuje na výrobu šumivých vín. Nejdůležitější částí výroby je míchání použitých odrůd a proto je nanejvýš důležitý výběr ideálních mísících složek, z nichž každá přináší další rozměr do konečného produktu. Z tohoto důvodu vinařství vybírá hrozny z různých údolí v závislosti na specifičnosti každého terroir s cílem zajistit dostatek komponentů pro dosažení vybroušeného šumivého vína. Colmant využívá pro výrobu svých vín síly odrůd Pinot Noir a Chardonnay. Zatímco Chardonnay pochází z vlastních vinic, Pinot Noir je pečlivě vybírána z 5 různých viničních tratí ležících v  oblasti Robertson, Elgin a Stellenbosch. Kapacita výroby je omezená a uzpůsobená tak, aby kvalita byla vždy na prvním místě a celý proces výroby mohl být pod neustálou kontrolou. Vinařství produkuje tři varianty šumivého vína – Brut Chardonnay, Brut Rosé a Brut Reserve.

Brut Chardonnay

Colmant

100% Chardonnay s citrónovou vůní a jemnými tóny květin

710,- Kč
vč. DPH

Brut Reserve

Colmant

intenzivní vůně citrónu a zralého ovoce doplněna svěžestí jemné kyseliny

570,- Kč
vč. DPH

Brut Rose

Colmant

delikátní vůně a chuť jahod, červeného rybízu s květinovým podtónem

650,- Kč
vč. DPH