• $page['title']
  • $page['title']

VINAŘSTVÍ

TYP VÍNA

ODRŮDA

CENA

Rust en Vrede

Prémiová červená vína s tradicí a kvalitou již od roku 1694

Vína od Rust en Vrede svou chutí a nezaměnitelnou elegancí patří mezi nejlepší nejen v Jihoafrické Republice, ale i na celém světě. Potvrzuje to i fakt, že se tohle vinařství jako první z JAR umístilo mezi TOP 100 víny světa se svým blendem Estate, který perfektně vystihuje jedinečný styl vinaře a poměr odrůd v lahvi je stejný jako mají na Rust en Vrede na vinicích.

Vinařství Rust en Vrede bylo založeno v roce 1694 a rozkládá se na 50-ti hektarech v nejdůležitější vinařské oblasti Jihoafrické republiky jménem Stellenbosch.

Hlavní vinař, Coenie Snyman, je důležitým členem vinařského spolku (cechu) Cape Winemakers Guild. I díky jeho kvalitní práci avýsledkům vinařství získává trofeje z celosvětových vinařských soutěží a řadí se mezi naprostou špičku jihoafrických vinařství.

V historii, ale i dnešní době pracují na Rust en Vrede bez výrazných manipulací a jakýchkoliv nepřijatelných aditiv do vín. Tajemství je v surovinách a na Rust en Vrede to platí obzvlášť. Kvalitní hrozen přicházející z vinic je, byl a bude nejdůležitější surovinou pro jejich vína. Ve sklepích už s vínem není nijak manipulováno a pouze dozrává do exkluzivních kvalit typických pro Rust en Vrede. Mezi největší úspěchy vinařství patří několikanásobné umístění se mezi 100 nejlepších vín světa a to naposledy v roce 2012.

Zaměření výroby vín je čistě na prémiová červená vína, vinice (40Ha) jsou osázeny z 60-ti % odrůdou Cabernet Sauvignon, 30 % Shiraz a na zbývajících je odrůda Merlot.

Naprosto primární záležitostí při práci na vinici i ve sklepě je kvalita. Vinařství produkuje všechna vína striktně z hroznů z vlastních vinic a žádné hrozny nekupuje. Hlavní vinař Coenie Snyman využívá moderní vinařskou technologii a při výrobě vín ctí tradiční postupy, které lidstvo využívá po staletí. Mezi největší úspěchy vinařství patří několikanásobné umístění se mezi 100 nejlepších vín světa a to naposledy v roce 2012.

1694 Classification

Rust en Vrede

největší chlouba vinařství Rust en Vrede, top víno Jihoafrické republiky

2 950,- Kč
vč. DPH

Cabernet Sauvignon

Rust en Vrede

plný, skvělý Cabernet s elegancí typickou pro Rust en Vrede

770,- Kč
vč. DPH

Cabernet Sauvignon - Single Vineyard

Rust en Vrede

intenzivní chuť černého rybízu a hořké čokolády v Cabernetu z nejlepší části vinice

2 300,- Kč
vč. DPH

Estate

Rust en Vrede

první víno z JAR, které se umístilo v žebříčku Top 100 vín světa!

1 200,- Kč
vč. DPH

Merlot

Rust en Vrede

svěžující a lehké víno s vůní červeného ovoce a chutí zralých švestek

599,- Kč
vč. DPH

Shiraz

Rust en Vrede

perfektní kombinace 11-ti klonů Shirazu, které se na Rust en Vrede pěstují

770,- Kč
vč. DPH

Shiraz - Single Vineyard

Rust en Vrede

jasmín, zralé červené ovoce a hedvábná tříslovina v Shirazu z nejlepší části vinice

2 300,- Kč
vč. DPH