• $page['title']
  • $page['title']

VINAŘSTVÍ

TYP VÍNA

ODRŮDA

CENA

Thelema

I chladné podnebí vínu svědčí

Vinařství Thelema leží ve vrchovině Helshoogte Pass kousek od města Stellenbosch, směrem k městečku Franschhoek. Svou polohou je jedním z nejvýše položených vinařství a také jedním s nejchladnějším podnebím v tomto regionu. Nakloněné svahy, dlouhé řady vinic, silná a úrodná půda – to vše z tohoto místa dělá nebe na zemi.

Koupí této farmy v roce 1983 vyvrcholila snaha manželů Webbových najít co nejvhodnější podmínky pro pěstování vína. Díky nakloněným svahům a oceánskému klimatu je našli právě na farmě Thelema. Réva se zde pěstovala již v minulosti, avšak v době, kdy ji manželé koupili, zde vinice již prakticky neexistovaly. Přeměnit farmu na vinařství proto stálo mnoho námahy.

V roce 2000 koupili majitelé ovocný sad v údolí Elgin, který byl také postupně přeměněn na vinici. Rozloha vinařství se tak téměř zdvojnásobila.

Velká rozloha vinařství dovoluje pěstovat mnoho odrůd červených i bílých hroznů. Z nich můžeme zmínit např. Chardonnay, Ryzlink rýnský, Sauvignon Blanc, Shiraz, Pinot Noir nebo Merlot.

Thelema nabízí dvě řady vín, které se liší podle místa původu hroznů. Řada Thelema nabízí vína Thelema Chardonnay, Ryzlink, nebo Muškát. Z červených vín je to např. Thelema Cabernet Sauvignon nebo Merlot. Specialitou je víno Thelema Rabelais, které obsahuje nejlepší hrozny z ročníku 2007.

Z vinné révy pěstované v údolí Elgin je vyráběno víno řady Sutherland. Z bílých vín obsahuje řada Sutherland Sauvignon Blanc, Sutherland Rhine Riesling nebo Viognier/Roussanne, z červených pak Pinot Noir a Shiraz.

Specialitou vinařství je víno s příchutí eukalyptu. Díky větru se z blízkých eukalyptových stromů (které napomáhají révě bojovat se škůdci) na slupky hroznů odrůdy Cabernet Sauvignon dostanou kapky eukalyptového oleje, které je pak nádherně cítit v dochuti vína Cabernet Sauvignon Mint.

Vinařství produkuje skvělý Merlot, který můžete ochutnat prostřednictvím ročníků 2008, 2009 a Merlot Reserve v ročníku 2009 a 2010.

Cabernet Sauvignon

Thelema

černý rybíz a káva v komplexní společné chuti

700,- Kč
vč. DPH

Cabernet Sauvignon - The Mint

Thelema

osvěžující eukalyptová vůně a jemně provokující přírodní peprmintová dochuť

800,- Kč
vč. DPH

Merlot

Thelema

nejlepší producent Merlotu v Jižní Africe

600,- Kč
vč. DPH

Merlot - Reserve

Thelema

prémiové víno - speciální ročník, speciální péče, speciální chuť - "pan" Merlot

1 200,- Kč
vč. DPH

Rabelais

Thelema

prémiové víno - lahodné cuvée odrůd Cabernet Sauvignon a Merlot

1 475,- Kč
vč. DPH