• $page['title']
  • $page['title']

VINAŘSTVÍ

TYP VÍNA

ODRŮDA

CENA

Grangehurst

Specialista na cuvée

Vinařství Grangehurst se nachází v Heldebergských horách mezi městem Stellenbosch a zátokou False Bay. Zaměřuje se výhradně na výrobu červeného vína a specializuje se na cuvée (v Jižní Africe označení známé jako „blend“).

Farma dnes známá jako Grangehurst byla zakoupena anglickými přistěhovalci panem a paní Walkerovými v roce 1973 a dodnes je ve vlastnictví jejich syna Jeremyho.

Jeremy vystudoval obor vinařství na univerzitách ve Stellenboschi a v Kapském městě. Pracoval u několika vinařů a následně se rozhodl založit svou vlastní vinici. Farma Grangehurst byla ale příliš malá pro založení velké vinice, proto Jeremy z počátku spolupracoval s vinaři z okolí.

Díky skvělé kvalitě Jeremyho vín se z jeho koníčku stal podnik. Společně s partnerem Johnem Hillem zakoupili více pozemků vhodných pro pěstování hroznů a od té doby se Grangehurst postupně stal předním výrobcem vína v Jihoafrické republice.

Z těchto odrůd vznikají pouze ta nejkvalitnější vína. Kromě vín Grangehurst Cabernet Sauvignon a Pinotage produkuje vinařství i vína vyráběná z více odrůd. Grangehurst je směsí hroznů Cabernet Sauvignon, Merlot a Petit Verdot. Víno Nikela bylo vytvořeno z hroznů Cabernet Sauvignon, Pinotage a Merlot jako pocta rodičům dnešního vlastníka.